Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2016 metų balandžio 23–29 dienomis skelbia 16-ąją, Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, į kurią aktyviai įsijungia ir Molėtų krašto bibliotekos. Savaitės tema kartoja Bibliotekų metų šūkį - "Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė'. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė. Tai jose dirbantys profesionalai, padedantys asmenybei užaugti, kartu besikeičiantys ir kuriantys. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys , kuriantys ir svajojantys žmonės. Lietuvos bibliotekų savaitė taps vienu ryškiausių 2016-ųjų, Bibliotekų metų, akcentu. Ji prasidėjo balandžio 23-iąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Ši diena primena apie skaitymo kultūrą ir tradiciją, raštingumo, pažinimo svarbą, pagarbą knygai ir kūrėjui. Ta proga balandžio 22 d. LR Seime vyko šventinė Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencija, kurioje buvo apdovanoti bibliotekininkai, aktyviausiai dalyvaujantys įvairiose veiklose. Džiaugiamės ir sveikiname Dubingių bibliotekininkę Vandą Vaikutienę, gavusią LR Kultūros ministerijos apdovanojimą už aktyvų dalyvavimą bendruomenės ugdymo, skaitymo skatinimo ir kūrybinio lavinimo veiklose.

Šią savaitę visose mūsų rajono bibliotekose vyksta renginiai, skirti bendruomenių įtraukimui į skaitymo skatinimo, kūrybingumo lavinimo, mokymosi visą gyvenimą, informacinio raštingumo ugdymo renginius.

26 d. Molėtų viešojoje bibliotekoje vyks teatralizuotas naujų paslaugų vaikams pristatymas „Išmanus ir žaismingas projektas", 27 d. - Aldonos Ruseckaitės knygos „Žemaitės paslaptis" pristatymas, dalyvaujant autorei. 28 d. popietėje „Prie kavos puodelio" bus skaitomi Šekspyro sonetai ir diskutuojama apie knygos reikalingumą. Visos bibliotekos aktyviai dalyvavo akcijoje „‪#‎aš_skaitau_nes‬". Iš viso gavome 74 nuotraukas – tiek mūsų skaitytojų nepabūgo foto objektyvo ir papasakojo, kodėl skaito knygas. Labai džiaugiamės, jog didžioji dalis nuotraukų herojų – skaitantys ir svajojantys vaikai. Nuotraukas ir skaitytojų mintis galite rasti bibliotekos „Facebook" paskyroje ir pamatyti bibliotekos fojė veikiančioje virtualioje parodoje. ‬

29 d. penktadienį nuo 10.00 iki 17.00 val. bibliotekoje šurmuliuos Mažoji knygų mugė, kurios metu galėsite susipažinti ir įsigyti įvairių leidyklų produkciją žemiausiomis kainomis, dalyvauti susitikimuose su knygų autoriais ir leidėjais. 10 val. 15 min. vaikų rytmetyje mažieji bibliotekos lankytojai susitiks su gamtininku rašytoju fotografu Selemonu Paltanavičiumi ir žurnaliste, knygos „Triušiukų abėcėlė" autore Juventa Mudėniene. 12 00 val. val. vyks susitikimas su kraštiečiu, rašytoju Alvydu Šlepiku.

Laukiame jūsų bibliotekose.

Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Griežtai draudžiama Molėtiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Molėtiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Molėtiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.20.120.65.

Rašyti

Portalo Molėtiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Moletai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Molėtų krašto kultūros židinys - Alanta

Liepos 9-10 dienomis pirmojoje mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Naisiuose (Šiaulių r.) jau 7 kartą vyko didžiausias blaivus festivalis visa...

Projekto „Lietuvos muziejų kelias“ renginiai persikelia į didžiausią Lietuvos regioną – Aukštaitiją

Artimiausių renginių programa

2016 m. birželio 20–liepos 24 d. projekto „Lietuvos muziejų kelias“ renginiai persikelia į didžiausią Lietuvos regioną – Aukštaitiją. ...