Operacija „Drakonas“ (angl. Dragon) sudavė didžiulį smūgį organizuotam nusikalstamumui

Koordinuojant Europolui, daugiau nei 60 valstybių, taip pat ir Lietuvos, teisėsaugos institucijos, dalyvavo plataus masto operacijos „Drakonas“ veiksmuose. 2017 m. birželio 5 d. – spalio 20 d. skirtingose vietovėse visame pasaulyje surengtos įvairių krypčių operacijos kovai su sunkiais nusikaltimais ir organizuotu nusikalstamumu Europos Sąjungoje ir kitose šalyse.

Europolas operacijoje dalyvaujančioms šalims teikė operatyvinę paramą iš koordinacinio centro Hagoje (Nyderlandai) bei neatidėliotiną pagalbą, užtikrino saugų pasikeitimą informacija, teikė analitinę paramą ir kriminalistinių tyrimų ekspertizes.

Operacija „Drakonas“ sudavė didžiulį smūgį organizuotam nusikalstamumui. Visų vykdytų priemonių metu buvo sulaikyta, suimta šimtai įtariamųjų, konfiskuoti dideli neteisėtai laikomų ir/ar gabenamų narkotikų kiekiai, išaiškinta daugybė nusikaltimų, dokumentų klastojimo atvejų, konfiskuoti ginklai, identifikuoti neteisėti imigrantai ir kt.

Operacijos priemonių metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas kovai su sukčiavimais, vykdomais visų tipų mokėjimo kortelėmis perkant skrydžių bilietus; kovai su augančiu nusikalstamumu „Darknet“ (liet. Tamsiajame tinkle); kovai su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, kovai su neteisėtu patekimu į šalį ir kontrabandine veikla; kovai su tokiomis nusikalstamumo sritimis kaip pagalbos neteisėtai imigruoti suteikimas ir prekyba žmonėmis, vykdomu slapta įvežant asmenis sunkvežimiais, krovininiais traukiniais ir konteineriais, kartu vykdant ir akcizu apmokestinamų prekių kontrabandą, kova su nelegalia prekyba šaunamaisiais ginklais.

Svarbiausios vykdytos priemonės: Pasaulinė oro uosto veiksmo diena (Global Airport Action Day); Patruliavimo elektroninėje erdvėje savaitė (Cyber-patrolling Week); Jungtinė veiksmo diena „Dunojus II“ (Joint Action Day Danube II); Jungtinė veiksmo diena „Aeolos“ (Joint action Day Aeolos); Jungtinė veiksmo diena „Dvilypis“ (Joint Action Day Dual); Didelio masto jungtinė veiksmo diena (LS–JAD) (Large-Scale Joint Action Day (LS-JAD); Jungtinė veiksmo diena „Kalibras“ (Joint Action Day Calibre).

Išsamų Europolo pranešimą spaudai galite skaityti paspaudę šią nuorodą: Nuoroda į Europolo pranešimą Operacija „Drakonas“ (angl. Dragon) sudavė didžiulį smūgį organizuotam nusikalstamumui.
 

Griežtai draudžiama Molėtiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Molėtiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Molėtiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.163.209.109.

Rašyti

Portalo Molėtiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Moletai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Profesinio mokymo įstatyminiai pokyčiai: naujas valdymo modelis, įtraukiami socialiniai partneriai, didesnė mokyklų atsakomybė

Ketvirtadienį Seimui priėmus naujas profesinį mokymą reglamentuojančias įstatymų (Profesinio mokymo, Švietimo, Užimtumo, Mokslo ir studijų, ...

Klausos negalią turintiems šalies žmonėms kuriama pažangi pagalbos iškvietimo sistema

Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Bendrojo pagalbos centro vadovybė susitiko su Lietuvos kurčiųjų draugijos prezid...