Lietuvos mokyklų žaidynės suvienija visos šalies mokinius

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo praėjusių mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus ir paskelbė naujųjų žaidynių pradžią.

„Didžiausias sporto renginys šalyje suvienija visą Lietuvą. Daugiau nei du šimtai tūkstančių žaidynių dalyvių tik įrodo, kad sportas būtinas kiekvieno vaiko gyvenime. Tos savybės, kurias išsiugdysite sportuodami - jūsų ryžtas, atkaklumas - tikrai pravers ir ateityje, toliau siekiant užsibrėžtų tikslų“, – sakė šalies vadovė.

Šiuo metu daugiau nei pusė šalies mokinių nedalyvauja jokioje popamokinėje veikloje. Dalis jų – socialinės rizikos šeimų vaikai, kurie pamokoms pasibaigus neretai atsiduria žalingoje aplinkoje. Todėl ypač svarbu, kad kuo daugiau vaikų būtų įtraukta į užklasinę veiklą, būrelius ar sporto veiklas. Pasak Prezidentės, Mokyklų žaidynės skatina ir moko vaikus ne tik turiningai leisti laisvalaikį, gyventi aktyviau ir sveikiau, bet ir mažina socialinę atskirtį.

Jau dvyliktus metus vykstančios Lietuvos mokyklų žaidynės, siekdamos ir toliau skatinti vaikus gyventi aktyviau, sveikiau, mažinti socialinę atskirtį bei turiningai leisti laisvalaikį, prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Renginio metu buvo apdovanota 21 mokykla, per 2015–2016 mokslo metais vykusias žaidynes užėmusi prizines vietas bendroje žaidynių įskaitoje, taip pat 12 savivaldybių, kurių mokyklos pasiekė geriausią bendrą rezultatą.

Šalies vadovė atidarė šių mokslo metų žaidynes ir perdavė simbolinę estafetės lazdelę Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniui Matui Čepuliui, 2015 m. Europos jaunučių svarsčių kilnojimo vicečempionui. Mokiniai, mokytojai ir teisėjai iškilmingai pasižadėjo puoselėti sporto vertybes, elgtis kilniai ir laikytis žaidynių taisyklių.

Prezidentės globojamose Lietuvos mokyklų žaidynėse kasmet varžosi daugiau nei 200 tūkstančių mokinių iš 60 savivaldybių. Žaidynių programoje – 24 sporto šakos. Tai didžiausias mokyklų sporto renginys šalyje.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Griežtai draudžiama Molėtiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Molėtiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Molėtiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.163.209.109.

Rašyti

Portalo Molėtiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Moletai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

6 taisyklės, kurios padės vaikams būti saugiems kelyje

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai vaikai – daug bendraujantys, nenustygstantys vietoje ir priklausomi nuo šiuolaikinių technologijų, tačiau kart...

Į ką turi orientuotis šiuolaikinė mokykla: 10 įgūdžių, kuriuos privalome ugdyti jau dabar

Mokslininkai, dėliodami ateities vizijas, sutaria dėl vieno – sparti technologijų plėtra ilgainiui visiškai pakeis įprastą žmogaus gyvenimo ...