Prestižinę aplinkosaugos premiją pelnė miškininkas Kęstutis Kaltenis

Birželio 2 d., per Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo iškilmes buvo įteikta Viktoro Bergo premija, kurią yra įsteigusi Aplinkos ministerija ypač nusipelniusiems savo sistemos darbuotojams. Šiemet ji skirta ilgamečiam Kėdainių miškų urėdijos Paliepių girininkijos Lapkalnio eiguliui, Skinderiškių dendrologinio parko įkūrėjui ir puoselėtojui Kęstučiui Kalteniui.

Viktoro Bergo premijai, be laureato, taip pat buvo nominuoti dar penki savo darbu pagarbą pelnę aplinkos sektoriaus darbuotojai. Tai Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Klimatologijos skyriaus vedėja Audronė Galvonaitė, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorė Nijolė Gulbinienė, Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Stasys Vanagas ir VšĮ „Grunto valymo technologijos“ Klaipėdos skyriaus vyresnioji technologė Dalė Zita Zveročkinienė.

Šiemetine Viktoro Bergo premija įvertintas didžiulis Kęstučio Kaltenio atsidavimas savo profesijai, jo nenuilstamas triūsas puoselėjant miškus. Beveik visas šio garbaus miškininko gyvenimas susijęs su Lapkalnio eiguva Paliepių girininkijoje. Čia jis pradėjo dirbti eiguliu, kai buvo dvidešimt aštuonerių, – 1963 metais.

Visuomenei Kęstutis Kaltenis daugiau žinomas kaip Skinderiškių dendrologinio parko įkūrėjas. Šį parką Kėdainių rajone jis pradėjo tverti apleistoje ganykloje prie gražaus Šušvės vingio netoli savo gimtinės. Dabar šis unikalus gamtos kampelis, kuriame prigijo ir auga apie 1300 rūšių, porūšių ir formų medžių bei krūmų iš įvairių Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos šalių, yra tapęs traukos centru ne tik rajono gyventojams.

Čia lankosi ekskursijos iš visos šalies. Daug rūšių Lietuvoje buvo išauginta pirmą kartą. Šiuo metu Skinderiškio dendrologinis parkas užima 123 ha plotą. Kęstutis Kaltenis juo ir toliau rūpinasi padedant Kėdainių miškų urėdijai. Parkas yra nuošalioje vietovėje, todėl čia apsilanko ir piktavalių. Ginant šį savo rankomis sukurtą gamtos kampelį, jo įkūrėjui teko ir fiziškai nukentėti.

Kęstutis Kaltenis – vienuoliktasis Viktoro Bergo premijos laureatas. Šią kas dveji metai skiriamą premiją Aplinkos ministerija savo sistemos darbuotojams yra įsteigusi 1995 metais. Viktoro Bergo, vieno iš svarbiausių aplinkos apsaugos sistemos Lietuvoje kūrėjų, vardu ji pavadinta 1997-aisiais.

Šią premiją pirmasis pelnė tuometis Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Petras Sakalauskas (1997 m.). 1999 m. ji paskirta Rapolui Liužinui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos viršininko pavaduotojui, 2001 m. – Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių r. aplinkos apsaugos agentūros viršininkui Mykolui Armanavičiui, 2003 m. – Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vyr. specialistui Rimantui Grikevičiui ir Šventosios girininkui Rimantui Antanui Kvikliui, 2005 m. – Vytautui Čirpui, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių r. agentūros vyresniajam valstybiniam aplinkos apsaugos inspektoriui,  ir Petrui Korkučiui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie AM vyriausiajam specialistui, 2007 m. – Evaldui Vėbrai, Aplinkos ministerijos  Aplinkos strategijos departamento Strateginio planavimo skyriaus vyriausiajam specialistui, 2009 m. – Petrui Dabrišiui, Telšių miškų urėdijos Ubiškės girininkijos eiguliui, ir Bronislovui Kaseliui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Ukmergės meteorologijos stoties vyresniajam stebėtojui.

Griežtai draudžiama Molėtiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Molėtiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Molėtiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.201.121.213.

Rašyti

Portalo Molėtiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Moletai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Dar daugiau įrodymų, kad Q10 padeda sergantiesiems širdies ligomis

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10...

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...