Ūkininkams pradedami mokėti žalinimo avansai

Žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus deklaravusiems ūkininkams pradedami mokėti avansai už žalinimą – aplinkos atžvilgiu palankesnę žemės ūkio veiklą. Reikalavimus atitikusiems pareiškėjams šią savaitę ir kitos savaitės pradžioje bus išmokėta 52 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) ir valstybės paramos lėšų.
 
Pradedant lapkričio 19 diena, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) per šią ir ateinančią savaitę žemdirbiams perves 52 mln. Eurų eurų žalinimo avansų. Už žalinimą mokamas 29 Eur už hektarą išmokos avansas. Avansas sudaro iki 70 proc. visos išmokos sumos.
 
Keliami trys reikalavimai
 
NMA Metodikų rengimo poskyrio vyriausiosios specialistės Vaidos Zaleckaitės teigimu, žalinimo avansai pasieks ūkininkus, deklaravusius žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti bei atitinkančius reikalavimus žalinimo išmokoms gauti.
 
Pareiškėjams keliami trys reikalavimai: įvairinti pasėlius, išlaikyti esamas daugiametes ganyklas arba pievas, išskirti ekologiniu atžvilgiu svarbias vietoves. Pažymėtina, kad ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė ir ekologinis ūkininkavimas yra skirtingos veiklos. Žalinimo reikalavimus automatiškai atitinka Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ekologinis ūkininkavimas“ ir KPP priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ programos „Su „Natura 2000“ ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“ veiklos srities „Parama „Natura 2000“ žemės ūkio paskirties žemėje“ dalyviai.
 
Naudinga žalinimo reikalavimų skaičiuoklė
 
Ar ūkis atitinka žalinimo reikalavimus, pareiškėjai greitai ir paprastai gali apskaičiuoti pasinaudodami NMA interneto svetainėje sukurta specialia žalinimo reikalavimų skaičiuokle. Ši skaičiuoklė taip pat naudinga ūkininkams, planuojantiems savo pasėlių plotus.
 
V. Zaleckaitė primena, kad visą informaciją apie savo paraiškos būseną, nustatytus neatitikimus, avanso dydį, mokėjimo terminą ir kitus svarbius dalykus, ūkininkai gali rasti prisijungę prie NMA informacinio portalo.
 
Avansų sulaukė per 87 proc. pareiškėjų
 
Šiais metais žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus deklaravo 138 tūkst. 876 pareiškėjai. Bendras jų deklaruotas plotas siekia 2 mln. 867 tūkst. 752 ha.  
 
Iš viso Lietuvos ūkininkams planuojama išmokėti 442,5 mln. eurų tiesioginių išmokų. Iki lapkričio vidurio avansai pasiekė 121,7 tūkst. pareiškėjų (87,66 proc. visų pareiškėjų), kuriems išmokėta daugiau nei 134 mln. eurų paramos lėšų.
 
Nuo spalio 16 dienos mokami tiesioginių išmokų avansai sudaro iki 70 proc. išmokų bendrų sumų. Likusi tiesioginių išmokų dalis bus mokama nuo gruodžio 1 dienos. Ją planuojama išmokėti iki kitų metų birželio 30 dienos. Visais išmokų už deklaruotus plotus mokėjimo etapais pirmenybė teikiama pieno sektoriaus atstovams.
 
Pareiškėjai, negavusieji tiesioginių išmokų už deklaruotus plotus avansinės dalies, gaus visą išmokos sumą iš karto. Taigi ūkininkai turėtų paskubėti ištaisyti visus paraiškose nustatytus neatitikimus ir atsiųsti NMA reikalingus dokumentus.
 
Daugiau informacijos – www.nma.lt, zum.lrv.lt  
Sužinok naujienas apie paramą pirmas –
prisijunk www.facebook.com/nacionalinemokejimoagentura.

Griežtai draudžiama Molėtiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Molėtiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Molėtiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.163.209.109.

Rašyti

Portalo Molėtiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Moletai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.